The Cat In The Hat zajímavosti

28. dubna 2010 v 14:21
-Do hlavní role byl původně obsazen Tim Allen, ale nemohl si ji zahrát, protože zrovna natáčel film Santa Claus 2.
-Během natáčení byly ukradeny tyto předměty: 2,5 metrů velké brýle; 1,2 m, 1,8 m a 2,4 m velká kovadlina, 1,2 m velký klíč a 2,1 m velký golfový míček, který vážil víc než 90 kg. Tyto předměty dosahovaly hodnoty 55 000 $. Později byly nalezeny v nákupním středisku přesprejovány grafity.
-Vesnice s růžovými domy byla postavena speciálně pro natáčení v Mooparku v Kalifornii na svahu jižně od dálnice 118. Když se začalo stavět, mnoho místních obyvatel si začalo stěžovat obecním úředníkům, jak mohli dovolit postavit takovou hrůzu, ze které jen bolí oči. Byli ale ujištěni, že budovy budou sloužit jen pro účely tohoto filmu a hned po natáčení budou zbourány, což se v prosinci 2002 také stalo.
-Kostým kočky byl zhotoven z chlupů angorské kočky a lidských vlasů a byl vybaven chladícím systémem. Aby se Mike Myers při natáčení venkovních scén neuvařil, měl k dispozici přenosné klimatizační zařízení, které se připojovalo mezi záběry hadicí k jeho kostýmu. Ocas a uši fungovaly na baterii.
-Mike Myers řekl, že postavu kocoura založil na režisérovi a producentovi Bruceovi Paltrowovi, na postavě Lindě Richman, kterou si zahrál v Saturday Night Live, a na herci Charlesovi Nelsonovi Reillym.
-Když děti podepisují smlouvu a najdou certifikát Spay & Neuter, je na něm jako datum narození uvedeno 25. května 1963, což je datum narození Mika Myerse, který hraje Kocoura. (HappySmile)
-Venkovní záběry centra města byly natáčeny podél Pomony, kalifornské ulice, kde je hodně obchodů se starožitnostmi a dárkovými předměty. Místní obyvatelé se rozhodli, že domy po dokončení natáčení nepřemalují, takže zde je pořád vidět surrealistické malířské schéma a některé nápisy z filmu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady-Anne tWé♥Affs Lady-Anne tWé♥Affs | Web | 29. dubna 2010 v 16:25 | Reagovat

těším se na film

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.